♥ FELINOTERAPIA ♥

MAČKA AKO LIEČITEĽ ...

U odborníkov a širokej škále ľudí, je už dlho známe, že mačky sú majitelia len tých najpozitívnejších emócií. Tieto zvieratá majú schopnosť liečiť veľa chorôb a pomáhajú v boji proti stresu a depresii. Majitelia mačiek zažívajú radosť a cítia pokoj v blízkosti mačky. Tieto emócie znižujú stres a normalizujú prácu tela; hladkanie mačky znižuje tep a tým upokojuje aj krvný tlak. Lekári zistili, že mačky môžu pomôcť pri liečbe ochorení, ako je mŕtvica, artritída a artérioskleróza.

Hovorí sa, že kto chová mačku, je vyrovnanejší a má zdravé srdce. Mačka vycíti vašu ponurú náladu, úzkosť alebo depresiu. Vtedy sa vám uloží do lona. Vibrácie z jej pradenia sa rozširujú do celého tela a upokojujú. Je vedecky dokázané, že pradenie znižuje krvný tlak a pohľad na spiacu mačku odbúrava stres.

Už len prítomnosť mačky v miestnosti vyvoláva pozitívne emócie. Jej prítulnosť, vyžarovanie pokoja a sebavedomia a hebká srsť robia zázraky pri liečbe závislostí, neuróz, rôznych porúch správania a mentálnych porúch. Zvierací miláčik vás však zbaví aj osamelosti, zatrpknutosti, nezdravého puntičkárstva a prehnanej úzkostlivosti. Takto funguje FELINOTERAPIA, liečivá metóda v podaní mačky, ktorá funguje u detí rovnako ako u dospelých. Mačka potrebuje len minimálnu starostlivosť, preto je ideálna pre ľudí s obmedzeným pohybom, ktorí by mali problémy zabezpečiť pravidelné prechádzky psíkovi...

Tak majte mačky a zostaňte zdraví! Aj vedci odporúčajú... ♥